Projekty zdalne - dlaczego warto?W branży projektowej Wealthy Home działa od 8 lat. Doświadczenie posiadamy zarówno poprzez pracę dla innych marek i firm kierunkowych, jak także poprzez samodzielne działania.
Pozwala Nam to zajmować się tematami różnorodnymi i nabierać dużej ilości nowych doświadczeń, dzięki którym mamy możliwość prezentować kolejne ciekawe rozwiązania.

Przez lata pracy wiemy, jak wiele osób boi zdecydować się na projektanta czy biuro projektowe do współpracy, oddalone na duże odległości od miejsca zamieszkania, ostatecznie decydując się na dostępne na rynku firmy, które nie do końca spełniają ich oczekiwania czy jakość wykonania. Wybór firm najbliżej Naszego domu, wcale nie różni się cenowo od tych położonych w innych miastach, wręcz często słaba jakość i mała pomysłowość w aranżacji wnętrza są równoznaczne z firmami położonymi w miejscach mocno oddalonych, których kreatywne i świeże podejście znacząco się różni.

Czemu się tak dzieje?
Bo największym strachem przed podjęciem współpracy na odległość nie jest wcale cena, tylko fakt, że ten projekt może do Nas nie dotrzeć.

Tak się jednak nie dzieję, a projekt na odległość jest wygodniejszy dla obu stron - zarówno inwestora jak i projektantów.

Inwestor nie musi przeznaczać swojego cennego czasu na spotkania, w których ustala się szczegóły czy opowiada o aranżacji projektu, bo wszystko to jest ustalane internetowo.
O swoich oczekiwaniach może napisać w mailu, nawet siedząc przy komputerze o godz. 1.00 w nocy, bądź ustalić wideorozmowę przez skype.
Nawet inny kontynent nie jest w tym wypadku problemem.

Jak wygląda współpraca i przekazanie projektu?

Każdy projekt przed rozpoczęciem pracy jest zadatkowany, albo zaliczkowany, a niekiedy rozliczany w formie przedpłaty.
Projekty są zaliczkowane lub rozliczane odgórnie (jak przy płatności za każdy inny produkt w sklepie, na którego wyprodukowanie musimy poczekać - np w przypadku mebli).
Dzięki temu inwestor wie, że projekt zakupił, a projektant w określonym terminie, względem umowy, musi go wyprodukować, natomiast projektant ma pewność, że klient nie wycofa się z umowy kiedy będzie poświęcał swój czas na wielogodzinną pracę przy komputerze (która może się rozciągnąć nawet na tygodnie). Tym samym inwestor pokrywa finansowo czas projektanta na przygotowanie projektu, aby projekt mógł zostać wyprodukowany, tak jakby pokrywał finansowo czas produkcji i obróbki mebla na zamówienie.

Przekazanie projektu zdalnie.

W zależności od oczekiwań projekt może być przekazany tylko w formie elektronicznej z uwzględnioną informacją co do formatów rysunków, jak i może być przekazany w formie drukowanej i wysłanej pocztą.
W pierwszym przypadku przy projekcie zdalnym elektronicznym może zostać odliczona kwota za dokonanie wydruku i wysyłkę pod wskazany adres (dzięki czemu projekt będzie tańszy), a w drugim przypadku jest ona doliczona do usługi projektowej (czyli zawiera koszty wydruku i wysyłki)
Dzięki temu projekt wykonany zdalnie może być znacznie tańszy niż ten zrobiony stacjonarnie na miejscu, gdyż odchodzą koszty tzw. transportu, produkcji, czyli wydruku, a współpraca dotyczy tylko współpracy elektronicznej.

Jak mieć pewność, że projekt dotrze i zostanie wykonany?

Potwierdzeniem podjęcia współpracy z biurem projektowym czy projektantem w przypadku wykonania projektu na odległość jest korespondencja mailowa, umowa - najczęściej podpisana i zeskanowana, przesłana w mailu, potwierdzenie o wykonaniu przelewu (czy pełnej kwoty w przedpłacie, czy zadatku/zaliczki), przesyłanie projektu w wersji elektronicznej.

Projekt zdalny zabezpiecza obie strony przed próbą nieuczciwego działania, czy to ze strony inwestora, który za projekt nie chce rozliczyć się do końca, czy ze strony projektanta, który po otrzymaniu płatności nie wysłał projektu w określonym w umowie terminie.
Często jest to nawet znacznie bezpieczniejsza forma współpracy, szybsza w realizacji, tańsza, i zadowalająca obie strony.

My tak wykonanych projektów zrobiliśmy wiele - m.in. w Częstochowie, Siedlcach, miejscowościach nadmorskich, Poznaniu czy w górach.
A jak inwestorzy bardzo oczekiwali Naszego przyjazdu na miejsce, to byli zdecydowani pokryć także wszystkie Nasze koszty dojazdu i noclegu, ugościć, jak mało który znajomy, gdzie wspomnienia z takich spotkań zostają w człowieku na lata.

Zatem jeżeli mieszkasz poza Warszawą, w odległym od niej mieście czy miejscowości, a może mieszkasz teraz za granicą i potrzebujesz projektu swojego wnętrza, tarasu czy balkonu, to chętnie się tym zajmiemy - napisz do Nas i zacznijmy wspólnie działać :)